Teatr Warsawy_Kamila Szuba-34
Wernisaż i dyskusja o przestrzeni Rynku Nowego Miasta

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”, animatorki Laboratorium Archipelagu Pokoleń oraz teatr WARSawy zapraszają na wernisaż starych fotografii i dyskusję o zmianach na Rynku Nowego Miasta w niedzielę 01 grudnia od godz. 11:00 w foyer teatru.

Przez wystawę poprowadzą nas mieszkańcy, autorzy fotografii. Wspomnienia i historie z przed kilkudziesięciu lat będą pretekstem do zainicjowania dyskusji o zmianach na Rynku Nowego Miasta. Do debaty zaprosiliśmy mieszkańców, urzędników, socjologów oraz warszawskich aktywistów. Wspólnie zastanowimy się jak ożywić Rynek. Wnioski z debaty zostaną spisane i przekazane władzom miejskim.

Jesteśmy już po dwóch spotkaniach z mieszkańcami. Zebraliśmy sporo zdjęć. Już na tym etapie pojawiły się też pierwsze pomysły na zagospodarowanie Rynku Nowego Miasta, m.in. targ kwiatowy połączony sobotnimi śniadaniami, spacery śladami twórców mieszkających przy nowomiejskich uliczkach. Mamy o, czym dyskutować podczas debaty- mówi jedna z animatorek.

Niedzielną dyskusję poprowadzi Agnieszka Strzemińska- socjolożka i animatorka sieci Latających Animatorów Kultury i Socjologów. Spotkanie zakończy się występem bandu w składzie Mikołaj Tabako (trąbka), Andrzej Mikulski (pianino) z gościnnym udziałem skrzypaczki Aleksandry Zawistowskiej.

Program wydarzenia:
11:00- wernisaż
12:30- dyskusja
14:00- występ bandu

Miejsce: Teatr WARSawy, Rynek Nowego Miasta 5/7

Partnerem projektu jest Teatr WARSawy