Teatr Warsawy_Kamila Szuba-14
Sąsiedzkie spotkanie na Nowym Mieście

Sąsiedzkie spotkanie na Nowym Mieście

W niedzielne popołudnie w foyer Teatru WARSawy odbyło się drugie spotkanie sąsiedzkie z mieszkańcami Nowego Miasta. Już chwilę przed 13-tą w teatrze pojawiali się pierwsi seniorzy. Przy kawie i domowym cieście mieszkańcy opowiadali swoje historie oraz pokazywali prywatne fotografie.

Wspomnienia poszczególnych osób były bardzo osobiste, wielu z nich mówiło o swoich pierwszych randkach, spotkaniach ze znajomymi, targu warzywnym funkcjonującym jeszcze do niedawna. Jednak miejscem, które wspominano najczęściej było dawne kino Wars, teraz siedziba teatru Konsekwentnego, to tu koncentrowało się życie kulturalne na starówce. Jest, to ważne miejsce na mapie Warszawy ocalałe dzięki społecznej inicjatywie mieszkańców, którzy sprzeciwili się przeznaczeniu kina na apartamentowiec.

Zdjęcia przyniesione przez mieszkańców zostały zeskanowane i skatalogowane. Teraz nastąpi najtrudniejszy moment wyboru 10-12 najciekawszych oraz ich obróbki i wydruku.

Wszystkie zdjęcia są bardzo osobiste, dlatego wybór tych na wystawę nie będzie prosty. Przed nami trudne zadanie wyselekcjonowanie tych najlepszych- mówi Anna Starzewska, współorganizatorka akcji.

Podsumowanie akcji zostało zaplanowane na niedzielę, 01 grudnia. W foyer Teatru WARSawy zostanie otwarta wystawa zdjęć przyniesionych przez mieszkańców. Przy drobnym poczęstunku odbędzie się również dyskusja o zagospodarowaniu Rynku z aktywistami, mieszkańcami oraz urzędnikami.

Projekt realizowany w ramach Laboratorium Archipelagu Pokoleń.

Foto: Kamila Szuba