Teatr Warsawy_Kamila Szuba-60_portret
Projekty absolwentek Archipelagu Pokoleń w budżecie partycypacyjnym

Znamy już wyniki głosowania mieszkańców w ramach budżetu parycypacyjnego. Wśród nagrodzonych projektów znalazły się dwa działania wymyślone przez absolwentki Archipelagu Pokoleń: Annę Starzewską, Barbarę Izydorczyk, Kazimierę Żmudzką, Lilianę Rubinstein oraz Jolantę Pacewicz.

Międzypokoleniowa kawiarnia na Rynku Nowego Miasta to pomysł, który pojawił się w trakcie rozmów z mieszkańcami w ubiegłym roku. W trakcie kilku miesięcy początkujące animatorki 50+ zorganizowały cykl spotkań wokół historii oraz zmian na rynku. Wszyscy podkreślali jak wielką rolę odgrywała kawiarnia Bombonierka w tworzeniu życia kulturalnego stolicy. Wspomnienia najstarszych mieszkańców zainspirowały Archipelagowiczki do działania. W efekcie czego dawna kawiarnia stanie się miejscem społecznym,otwartym na wszystkie pokolenia.

Drugi projekt zgłoszony do budżetu partycypacyjnego dotyczył zagospodarowania placu Defilad poprzez ustawienie stolików, przy których mieszkańcy Warszawy będą mogli odpoczywać, czytać książki oraz wypić swoją herbatę. Inspiracją dla pomysłu były działania nowojorskiej fundacji Project for Public Spaces.

Jesteśmy dumni z naszych uczestniczek. Ogromne gratulacje.

Foto: Kamila Szuba