muranów_zdj
Posłuchaj o historii Muranowa

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”, animatorki Archipelagu Pokoleń oraz Muzeum Historii Żydów Polskich zapraszają na spotkanie z historią Muranowa przedstawioną przez mieszkańców.

Poprzez projekt chciałyśmy spotkać pokolenia i porozmawiać o lokalnej historii. Dziewczyny mają jedyną szansę, aby poznać historię swojej dzielnicy, nie z książek czy z Wikipedii, ale od jej świadków- podkreśla jedna z animatorek

Przez dwa miesiące grupa szóstoklasistek z pobliskiej podstawówki zbierała historie Muranowa po 1945 roku od jego mieszkańców. Uczennice przeprowadzały wywiady, robiły zdjęcia oraz uczyły się jak zrobić fotocast. Zebrany materiał wymagał redakcji oraz montażu, co zajęło najwięcej czasu. W efekcie tych spotkań i prac powstała krótka etiuda filmowa historii dzielnicy powstałej na gruzach getta.

Zapraszamy 7 grudnia (sobota) do sali edukacyjnej w Muzeum Historii Żydów Polskich (I piętro) o godz. 12:00. W trakcie sobotniego spotkania będzie można go zobaczyć i posłuchać historii mieszkanek Muranowa.

Projekt „Wywiadówka- muranowski projekt międzypokoleniowy” powstał w ramach Laboratorium Archipelagu Pokoleń.

Partnerem projektu jest Muzeum Historii Żydów Polskich.