Instytut Stosowanych Nauk Społecznych został założony w 1990 roku. Instytut skupia przedstawicieli różnych dyscyplin humanistycznych, zwłaszcza socjologów, psychologów i antropologów kulturowych. Na zajęciach studenci poznają wiedzę ogólnoteoretyczną i praktyczną. Studia przygotowują do pełnienia ról zawodowych wymagających umiejętności pracy z ludźmi, diagnozowania i rozwiązywania problemów społecznych.
Głównymi kierunkami badań naukowych w Instytucie są: socjologia przemian społecznych, socjologia rodziny, teoria konfliktów społecznych, elementy polityki społecznej, patologia społeczna, socjologia moralności, psychologia społeczna i kliniczna, socjologia obyczajów i prawa, historia idei.

NOWY TEATR
Nowy Teatr tworzy Krzysztof Warlikowski i grupa jego stałych współpracowników. Jednym z celów Nowego Teatru jest interwencja w życie mieszkańców stolicy, która przyczyni się do zmiany widzenia miasta. “Odpowiednie połączenie prezentacji, dyskusji, wykładów, działań edukacyjnych i poszukiwań warsztatowych dostępnych dla szerokiej publiczności powoduje, że lepiej wiemy, gdzie żyjemy i dlaczego właśnie tak”.

facebook: Nowy Teatr

CULTURE SHOCK
Młoda, warszawska fundacja na rzecz kultury. “Szczególnie bliskie są nam: sztuka, design, nowatorska edukacja, przestrzeń miejska, nowe technologie i Skarpa Warszawska, na której się mieścimy. Współpracujemy z tymi, którzy są otwarci, aktywni i nie boją się szokować. Kulturalnie, rzecz jasna.”
facebook:Culture Shock

WARSZTAT
Miejsce dialogu między Warszawiakami, miejskimi aktywistami i urzędnikami. Centrum aktywności lokalnych przy Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy. Organizator debat, szkoleń, konsultacji, warsztatów i innych twórczych spotkań otwartych dla mieszkańców.
facebook: Warsztat

SZTUKI&SZTUCZKI
Klub znajduje się w budynku dawnej fabryki Wedla. Jest siedzibą koncertów i imprez kulturalnych, miejscem do spotkań i dyskusji oraz barem z pysznym jedzeniem.
facebook:Sztuki&Sztuczki

TOWARZYSKA
Klubokawiarnia na Saskiej Kępie, miejsce spotkań, pokazów filmowych, koncertów. Wystrojem nawiązująca do stylistyki lat 60 cieszy się ogromną popularnością. Dzięki pysznej kawie, ale przede wszystkim dzięki fantastycznej, towarzyskiej atmosferze.

BIBELOTY CAFE
Klubokawiarnia otwarta przez Barbarę Kaniewską – dziennikarkę, autorkę przewodników, popularnych przepisów i zdjęć kulinarnych, współautorkę magazynu “Kuchnia”. W Bibelotach działa również “Pracownia Kobiety Dojrzałej” w ramach której odbywają się spotkania, wykłady, kursy, wieczory poezji, literackie, muzyczne itp.

OCH-TEATR
Teatr założony w 2010 r. przez Fundację Krystyny Jandy na rzecz Kultury, prowadzony przez Marię Seweryn. “Chciałabym, aby ten nowy Teatr, Och-teatr, miał nieco innych charakter niż Polonia, chciałabym przenieść tam część naszych spektakli i produkować dla tej sceny nowe, jeszcze bardziej odważne, otwarte, aktualne, współczesne sztuki” Krystyna Janda.

MUZEUM SZTUKI NOWOCZESNEJ W WARSZAWIE
Muzeum realizuje programy badawcze w zakresie historii sztuki najnowszej, sukcesywnie rozbudowuje swoją ofertę dla publiczności, skoncentrowaną na sztukach wizualnych, projektowaniu graficznym, wzornictwie i architekturze.

OŚRODEK EDUKACJI MUZEALNEJ MUZEUM ŁAZIENKI KRÓLEWSKIE
Programy Ośrodka Edukacji Muzealnej powstają z inspiracji unikalną przestrzenią Łazienek Królewskich oraz ideową spuścizną ich właściciela Stanisława Augusta. Zajęcia przybierają najróżniejsze formy i są dostosowane do różnych grup odbiorców – szkół, nauczycieli, rodzin, dorosłych i seniorów.

PAŃSTWOMIASTO
To miejsce do spotkań, pracy i debat – znajdziesz tam kawiarnię, salę konferencyjną, pokoje warsztatowe oraz biurka w przestrzeniach wspólnych. To miejsce, w którym mogą spotkać się przedstawiciele pozarządowych grup nieformalnych z przedstawicielami lokalnego samorządu, instytucji państwowych i międzynarodowych. To miejsce, w którym można zasiąść z laptopem i pracować lub z filiżanką pysznej kawy i odpoczywać.

CAFE KULTURALNA
Można tu posmakować nie tylko pysznego jedzenia, ale również atrakcji, które gwarantuje lokalizacja kawiarni w samym sercu Warszawy. Atmosfera miejsca została zbudowana dzięki starannie dobieranemu repertuarowi koncertów. Cafe Kulturalna jest klubem większości ważniejszych festiwali muzycznych, filmowych i teatralnych. Jest miejscem bardzo kulturalnym.

MiTo
Supernowoczesna kawiarnia, księgarnia i galeria sztuki najnowszej w samym centrum miasta. Dizajn w najlepszym guście. Kultura podawana w przestrzeni hi-tech. Pokazy filmowe, spotkania z artystami, panele dyskusyjne. Dostęp do najnowocześniejszych technologii. Francuskie wypieki.

SOLEC
Solec to miejsce dla ludzi z otwartymi głowami oraz pasją do przyjemnego i kreatywnego spędzania wolnego czasu. Miejsce, w którym dobrze mogą czuć się zarówno starsi jak i młodzi warszawiacy. Na gości czeka ogromny wybór gier planszowych oraz zdrowe i pyszne jedzenie tworzone na bazie sezonowych, lokalnych i świeżych produktów. Solec organizuje pokazy kulinarne i świetne imprezy.
https://www.facebook.com/solec44?fref=ts”title=,,solec44” target=”_blank”>facebook:”solec44″


CAFE ILUZJA
Cafe Iluzja, urządzona w stylistyce lat 50. i utrzymana w klimacie filmowym, mieści się w odremontowanym budynku kina Iluzjon. To doskonałe miejsce na chwilę relaksu przed i po seansie, spotkanie ze znajomymi lub biznesowe.