Katedra Mody-33
Biuro projektów społeczno-kulturalnych

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” od września rozpoczyna eksperymentalny projekt tworzenia przestrzeni do działań i twórczych aktywności dla animatorów kultury po 50 roku życia.

Laboratorium Archipelagu Pokoleń to biuro projektów społeczno-kulturalnych, gdzie zapraszamy warszawiaków w rożnym wieku do wspólnego działania. W trakcie czterech miesięcy pracy czterej animatorzy/ zespoły animatorów, uczestników kursu Archipelag Pokoleń, przygotują i przeprowadzą swoje pierwsze akcje w Warszawie. Do wspierania projektów początkujących laborantów zaprosiliśmy dwie warszawskie animatorki- Martę Wójcicką i Agatę Pietrzyk.

Celem Laboratorium Archipelagu jest dokonywanie społecznej zmiany w myśleniu o czasie podczas zbliżającej się emerytury i pokazywania różnych form aktywności. Laboratorium jest również przestrzenią do zdobywania praktycznych umiejętności w działaniach w przestrzeni miejskiej.

W lipcu wybraliśmy czterech projekty zgłoszone indywidualnie oraz grupowo. Na jesieni rozpoczniemy pracę z:
1. Marią Borysewicz
2. Małgorzatą Mączką i Anną Pielińską
3. Anną Kokoczką
4. Anną Starzewską, Anną Pietraszkiewicz, Lilianą Rubinstein, Jolantą Pacewicz

W ramach wybranych projektów będziemy animować przestrzeń Rynku Nowego Miasta, czytać poezję w miejscach nieoczywistych (zakładzie krawieckim i u fryzjera), gotować wspólnie z dziećmi oraz zbierać historie Muranowa od jego najstarszych mieszkańców.

Ruszamy już we wrześniu. Relacje z pierwszych działań pojawią się na stronie www.archipelagpokolen.pl

Tekst:Damian Kalita
Foto: Kamila Szuba