MSN_Archipelag_Kamila Szuba-9
Archipelag Pokoleń w na wystawie “Co widać. Polska sztuka dzisiaj”

Uczestnicy Archipelagu Pokoleń mieli okazję obejrzeć wystawę “Co widać. Polska sztuka dzisiaj” w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Jest to najpełniejszy zbiór prac polskich artstów wizualnych. Podczas oprowadzania mogliśmy zobaczyć pracę Artura Żmijewskiego, Pauliny Ołowskiej, Agnieszki Polskiej czy Oskara Dawickiego. To juz nie pierwsze spotkanie w MSN-ie. Wcześniej mieliśmy okazje rozmawiać o sztuce w spółczesneij. W trakcie kursu Archipelag Pokoleń, Paweł Możdżyński, adiunkt w ISNS UW, poprowadził cykl konwersatoriów na temat współczesnych tendencji w sztuce.

W trakcie dwóch spotkań w Muzeum Sztuki Nowoczesnej warszawiacy mieli okazję zobaczyć jaki jest związek pomiędzy sztuką a sprawami ważnymi społecznie. Jakich środków wyrazu używają artyści wiuzualni, aby opowiedzieć o Holocauście, wykluczeniu społecznym, starości, czy o roli związków zawodowych i prostestach górników.

Spotkanie w Muzeum Sztuki Nowoczesnej zostało zorganizowane w ramach projektu Archipelag Pokoleń. Kolejne spacery do warszawskich instytu kultury już wkrótce. Chętnych zapraszamy do zgłaszania swojej chęci uczestnicwa na adres archipelag@e.org.pl